Radocyna dla każdego!

W dniu 13 maja swoją wycieczkę na konieć świata, czyli do Radocyny, odbyli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kobylanki.

Tego dnia na terenie EKO-PARKU w Radocynie na uczestników czekała piękna, słoneczna pogoda oraz  leśnicy z ciekawym programem zajęć. 

Na początek wszyscy przypomnieli sobie zasady zachowania w lesie oraz jak przygotować się na wyprawę do lasu. Następnie wzięli udział w grze terenowej „Pora na łowy”, której celem było  tropienie zwierząt leśnych. Uczniowie z Kobylanki świetnie sobie poradzili w roli tropicieli leśnych zwierząt, a następnie z zaciekawieniem słuchali ciekawostek na ich temat, które opowiadał leśnik Krzysztof.

Nie zabrakło także okazji do innych gier i zbaw: leśne memory, mega puzzle, rzuty do celu szyszkami. Spotkanie zwieńczyło ognisko z kiełbaskami.

Kolejny raz wspólnie udowodniono, że las jest dla wszystkich! Dzięki powstałej infrastrukturze EKO-PARK w Radocynie oraz jego otoczenie dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Podesty, ścieżki, ławki,  zniwelowany teren wszystko sprawia, że niemożliwe staje się możliwe i las na krańcu świata dostępny i otwarty jest dla wszystkich!

Radość naszych Gości i niegasnący uśmiech na ich twarzach są dla nas leśników największą nagrodą! Dziękujemy, za zaufanie!

Obszerną relację z wydarzenia można obejrzeć na stronie Nadleśnictwa Gorlice: